Kaip sukurti saugią darbo aplinką sau ir kitiems? (0)

Publikuota: 2022-04-25 Kategorija: Verslas
Kaip sukurti saugią darbo aplinką sau ir kitiems?
Rokiškio Sirena nuotr. / Kaip sukurti saugią darbo aplinką sau ir kitiems?

Siekdami užtikrinti, kad darbuotojai kasdien grįžtų namo sveiki, visi jie turėtų aktyviai prisidėti prie organizacijos saugos darbo vietoje programos įgyvendinimo. Jei ši pandemija mus ko nors išmokė, tai yra tai, kad saugumas darbo vietoje yra nepaprastai svarbus ir nusipelno deramo dėmesio.

Saugos darbo vietoje programą sudaro visi procesai, protokolai ir gairės, kurios padeda sumažinti traumų riziką darbo vietoje bei įvairių ligų skaičių. Visi darbuotojai turėtų sąžiningai laikytis visų saugos patarimų, kad prisidėtų prie saugesnės darbo aplinkos sukūrimo. 

Saugos darbo vietoje privalumai:

  • Sumažėjusios traumų ir ligų išlaidos bei draudimo išmokos, kai darbe sužalojami darbuotojai.
  • Įmonės prioritetas yra darbuotojų moralės gerinimas ir mažesnė darbuotojų kaita.
  • Tinkamai ,,išlavinta” saugos kultūra, kai įmonių vadovai investuoja į darbuotojų ir savęs apsaugą (įsigyjamos įvairios priemonės saugiam darbui, užsakomi seminarai saugaus darbo klausimais ir pan.)

Saugesnė darbo aplinka yra abipusiai naudinga. Jei esate įmonės vadovas, stenkitės teikti pirmenybę komandos narių švietimui apie pagrindinius saugos patarimus, kuriuos jie gali pritaikyti kasdieniame darbe.

5 saugos patarimai darbo vietoje

Yra tam tikrų darbo saugos patarimų, kurių gali laikytis visi darbuotojai, taip sukurdami saugesnę darbo aplinką sau ir kitiems. Nors šie patarimai toli gražu nėra vieninteliai, jie iliustruoja pagrindinius aspektus, padedančius sumažinti nelaimingų atsitikimų riziką darbo vietoje:

  1. Visada praneškite apie nesaugias sąlygas

Kartais darbuotojai gali nedrąsiai pasidalyti konkrečiomis nesaugiomis sąlygomis ir pavojais savo viršininkams, baimindamiesi, kad jiems patiems ar kam nors kitam gali kilti problemų. Tai nėra palanki terpė saugiai darbo aplinkai, nes gali padidėti nelaimingo atsitikimo ar sužalojimo tikimybė darbo vietoje. Visi kolegos turi nedelsdami pranešti apie nesaugias sąlygas, kad padėtų apsaugoti savo bendradarbius ir pačius save. 

  1. Palaikykite švarą darbo vietoje

Darbuotojai turėtų vengti bet kokių nereikalingų daiktų šalia. Jie taip pat visada turi nepamiršti išvalyti savo darbo vietas nuo išsiliejusių medžiagų ir kruopščiai išvalyti vietą, jei dalijasi ja su kitais bendradarbiais. Vienas populiariausių nelaimingų atsitikimų yra nukritimas ir po to sekantis susižalojimas ar net mirtis. Tiesą sakant, paslydus, užkliuvimas ir griuvimas kasmet sukelia daugybę traumų darbo vietoje, todėl priminkite darbuotojams, kad savo darbo vietą laikytų švarią ir neapkrautą nereikalingais daiktais. 

  1. Dėvėkite apsaugines priemones

Nors šis patarimas gali atrodyti akivaizdus, svarbu priminti darbuotojams, kad jie visada dėvėtų būtinas asmenines apsaugos priemones. Dažnai darbuotojai gali pamiršti arba nuspręsti nenešioti tam tikros įrangos, pvz., apsauginių akinių ar šalmo, nes mano, kad tai gali būti nereikalinga arba kad be jos gali greitai atlikti užduotį. Asmeninės apsaugos priemonės yra skirtos tam, kad darbuotojai būtų saugūs ir apsaugotų juos nuo sužalojimų ar ligų, todėl visada priminkite, kad jie dėvėtų tinkamas užduotims atlikti skirtas priemones, kurias galima įsigyti čia: https://www.atvila.lt/lt/produktai/darbo-saugos-priemones/gesintuvai.

  1. Darykite reguliarias pertraukas

Darbuotojai, kurie yra pavargę ir pervargę, tampa išsiblaškę darbo vietoje. Svarbu daryti pertraukas, kad darbuotojai galėtų pailsėti ir pasikrauti energijos prieš atliekant tam tikras užduotis. Pavargę komandos nariai gali kelti pavojų, nes negali iki galo susitelkti į atliekamą užduotį, o tai gali sukelti incidentą ar nelaimingą atsitikimą, galintį pakenkti sau ar kitiems.

  1. Nepraleiskite visų numatytų žingsnių procedūrose

Kartais darbuotojai gali skubėti atlikti užduotį, todėl gali praleisti veiksmus, kad tai užbaigtų greičiau. Jie taip pat gali netinkamai naudoti tam tikrą įrangą ar įrankius, kad galėtų greitai atlikti darbą. To reikia vengti bet kokia kaina. Priminkite komandos nariams, kad procedūros ir darbo eigos yra kruopščiai nustatytos, kad būtų išvengta bet kokios rizikos, todėl saugiausias pasirinkimas yra jų laikytis.

Užs.Nr. 1730

 

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video