Panelė Anelė idėjų nepritrūksta (0)

Publikuota: 2022-02-11 Kategorija: Žmonės
Panelė Anelė idėjų nepritrūksta
Asmeninio albumo nuotr. / Viena įdomiausių veiklų Anelei Čirūnaitei – Bruzgei - kelionės

Rokiškio rajono gyventojams, ir ne tik jiems, Anelė Čirūnaitė – Bruzgė yra žinoma kaip meduolinio Rokiškio dvaro sumanytoja ir dizainerė – prieš metus apie paskelbtą aukcioną jam įsigyti buvo paskelbta nacionaliniu lygmeniu. Nusprendėme pasidomėti, ką šiuo metu veikia konditerinio Rokiškio dvaro konstruktorė ir laidos „Pas Beatą“ viešnia. Panele Anele socialiniuose tinkluose pasivadinusi Bajorų kaimo (Rokiškio rajonas) gyventoja turi tiek pomėgių, kad sunku suskaičiuoti.

 Pasidomėjus Panelės Anelės veikla, pirmiausia kilo klausimas – kodėl šiam žmogui taip viskas įdomu.

- Galbūt visų pomėgių šaknys - vaikystėje?

- Mano mama buvo Bajorų kultūros namų vadovė. Dar vaikystėje su ja išvažinėjome beveik visą Lietuvą, vaidindavome. Mama nestokojo fantazijos. Niekada nenuobodžiaudavome, keturios seserys augome kūrybinėje aplinkoje. Pavyzdžiui, namuose būdavo „Švarių durų diena“, kai išsirinkdavome duris ir jas valydavome, rungtyniaudamos, kieno durys bus švaresnės. Savaitgaliais visos kartu kurdavome kryžiažodžius, kuriuos po to visa šeima spręsdavo (net močiutei spec. klausimai apie bažnyčią buvo), žaisdavome žaidimus, - papasakojo Anelė.

Dalis jos pomėgių susiję su pomėgiu dekoruoti – tortus, sausainius, puodelius, šaukštelius ir visa kita, ką tik pasiekia.

- Baigėt dailės studijas?

- Vaikystėje lankiau dailės mokyklą. Trečiais metais tingėdavosi eiti, tai simuliavau. Kai vienas mokytojas pasakė, kad šios mokyklos nebaigsiu, jeigu taip toliau praleidinėsiu pamokas. To užteko, kad susiimčiau. Kadangi mama buvo žinoma, supratau, kad dėl mano netinkamo elgesio jai bus gėda. Pagal išsilavinimą esu inžinierė geodezininkė. Kurį laiką dirbau įmonėje Vilniuje, kuri atlikdavo pastatų inventorizacijas. Dabar kartais pasiilgstu tokio darbo, bet atitrūkti nuo jo neleidžia draugai, kurie kartas nuo karto manęs kažko iš šios srities paklausia.

- Kodėl pasirinkote būtent geodeziją?

- Labai norėjau žemėlapius piešti, todėl ir pasirinkau. Deja, studijose - sausa teorija. Darbe mažai ką iš jų panaudojau, nes daugiau išmokau dirbdama.

- Jūsų mama - režisierė. O teatras nedomino?

- Turbūt man užteko mamos teatro. Vaidinti kol kas nesinori.

- Iš Vilniaus – į Rokiškio rajoną. Kodėl?

- Grįžau, nes laukiausi. Vaikų tėtis buvo iš Rokiškio. Tada nusprendžiau, kad vaikams geresnė aplinka augti čia.

- O ką veikiate dabar?

- Dirbu mokytojos padėjėja vaikų lopšelyje - darželyje „Varpelis“, priešmokyklinukų grupėje. Kai matau, kad vaikas prie manęs pripranta – geras jausmas. Deja, po metų draugystės turime išsiskirti.

- Išsiskiriate veiklumu ir noru kuo daugiau nuveikti. Ar taip buvo visada?

- Daug metų gyvenau Vilniuje. Paskutinius  metus ten gyvendama, niekur nebenorėjau eiti, nes visko ten daug, visko yra. Grįžusi į Rokiškio rajoną, visur, kas tik vyksta, dalyvauju, einu, nes pagalvoju, gal daugiau gal nebus progos. Nuvažiuojame ir į pramogas didmiesčiuose.

- Papasakokite apie savo hobius. Koks pirmas?

Lobiai

- Yra toks pasaulinis žaidimas „Paslėpti lobiai“ (geocaching.com). Anksčiau net viešbučių pasirinkimas priklausydavo nuo to, kiek ta vieta nutolusi nuo lobio. Dėl vieno lobio kartą nepaisėme įspėjamųjų ženklų ir nuvažiavome ten, kur draudžiama. Tuo metu laukiausi. Palikome mašiną vietoje, kur buvo tik takas jūroje. Nuėję tolyn, pamatėme, kad jūra semia automobilį, teko kviesti pagalbą, kad ištrauktų.

Kelionės

- Dar vienas hobis – kelionės. Mano gyvenimą galima perskirti į dvi dalis - iki vaikų ir po vaikų. Kai gimė vaikai, reikėjo apsiraminti. Kai yra vaikai – prioritetai kiti. Dabar taip pat keliauju, tik mažiau. Būdama motinystes atostogose, daugiau keliavau po Lietuva. Su viena drauge turime tradiciją kasmet išlėkti pakeliauti tik dviese jos gimtadienio proga. Va, už poros savaičių vyksime i Varšuvą. Smagu, kai yra ko laukti.

Kepiniai

- Kai gimė vaikai, pradėjau kepti įvairius gaminius. Domina labiau ne kepimas, tačiau dekoravimas. Pavyzdžiui, imbierinių namelių kepimas.

Po to ėmiausi gaminti želė tortus.

Ne kiekvienas supras, kad torto viduje esančios gėlės padarytos švirkštu. Dekoruoju sausainius – pvz., padariau nėrinius ant sausainių.

Man svarbu išbandyti konditerijos naujoves, įsigyti, kad ir brangiai kainuojančias priemones. Pabandžiau tapybą ant tortų. Taip pat - focaccia duoną, lava keksiukus ir t.t. Draugams gaminau dekoruotus sausainukus vestuvėms, krikštynoms.

Manau, kad nieko čia ypatingo – kiekviena vaikus auginanti mama tai išbando.

Šaukšteliai

- Prieš 5-6 metus sugalvojau iš modelino gaminti dekoruotus šaukštelius.

Iš pradžių medžiagas užsisakiau iš kinų, tačiau, supratusi, kad svarbiausia yra kokybė, pasirinkau patikrintą gamintoją.

Smulkias detales padeda padaryti kanceliarinis peiliukas ir dantų krapštukai. Nuo mažumės mėgstu kuo smulkesnius darbus, man tada gražu.

Tulpės

- Mano rudens projektas – gėlių auginimas. Susodinau tūkstantį tulpių svogūnėlių į vazonus ir laukiu, kas bus pavasarį. Svogūnėlius pirkau ir pati, ir vyras pilną kibirą padovanojo. „Geriausia“ bus, kad jos neišdygs visai.

Daržas

- Su vyru mums dabar labai svarbu daržas. Gėrimės kiekviena išdygusia daržove. Pasidžiaugimui turime šiltnamį ir maždaug penkias vagas, bet džiugina kiekviena užaugusi cukinija ar koks kopūstas.

Vištos

- Auginame vištas. Jų turime 20-25. Buvo lapė įsisukus ir dar liga, tai dabar tikslaus skaičiaus nebežinau. Susirgo kartą gaidys. Teko jį karantinuoti, maitinti antibiotikais. Paaiškėjo, kad gaidžiui buvo... bronchitas.

Paveikslai

Pomėgio tapyti Anelė taip pat nepamiršta ir kartas nuo kartu sukuria akrilu tapytą paveikslą...

- Kokia paskutinė planuojama veikla? Gal kas nors naujo?

- Mane „Mokslo klubas“ pakvietė dalyvauti. Net pati neįsivaizduoju, ką veiksiu, tik žinau, kad bus daug kūrybos ir bus gerai! Sumanymas yra Loretos Sagaitienės. Tai užsiėmimai 5-11 metų vaikams.  Veiklos turėtų prasidėti jau kitą savaitę. Iki tol maišė „korona“.

Tad sėkmės naujose veiklose.

O Panelės Anelės gaminius galite pamatyti čia:

 

Dalintis naujiena

Rekomenduojami video