Energetinio efektyvumo didinimo sprendimo grąža rajono įstaigose (0)
Publikuota: 2021-05-19
Kategorija:
Aktualijos
2019 m. lapkričio mėn. Rokiškio rajono savivaldybei priklausančiose įstaigose įdiegta išmanioji šilumos valdymo ir monitoringo sistema, siekiant viešųjų pastatų energetinio efektyvumo. Rokiškio rajono savivaldybės administracijos vadovai susitiko su šią sistemą įrengusiais UAB „Informatikos ir ryšių technologijų centro“ atstovais, kurie pristatė projekto rezultatus.
Išmanioji šilumos vartojimo valdymo ir monitoringo sistema buvo įdiegta Rokiškio Juozo Tumo – Vaižganto gimnazijoje, Rokiškio pagrindinėje mokykloje, Rokiškio r. Obelių gimnazijoje. Naudojantis specialia įvertinimo metodika, buvo apskaičiuotas sutaupytos šilumos kiekis, palyginus laikotarpius iki išmaniosios sistemos įdiegimo bei po jo įdiegimo ir valdymo. Papildomai buvo įvertintas lauko oro temperatūros skirtumas. Minėto metodo privalumas – vertinant pastato energetinį efektyvumą, eliminuojamas skirtingų šilumos sezonų aplinkos temperatūros skirtumas.
Remiantis atliktais skaičiavimais, vidutinis šilumos energijos sutaupymas per 1 šildymo sezoną – 15 proc. Pasak Rokiškio rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo Valerijaus Rancevo, diegiant tokias sistemas ir jas atsakingai valdant, sutaupymo rezultatas yra akivaizdus.
„Efektyvus energijos vartojimas tampa vienu svarbiausių prioritetų ne tik Europos sąjungoje, Lietuvoje, bet ir Rokiškyje. Siekiant įgyvendinti šį tikslą ėmėmės priemonių didinti viešųjų pastatų energetinį efektyvumą. Svarbu, kad būtų taupomos ne tik lėšos, skirtos šildymui, bet ir kad žmonės dirbantys tuose pastatuose įsikūrusiose įstaigose, jaustųsi jaukiai ir komfortiškai. Rezultatas – akivaizdus, todėl tikimės, kad tokias sistemas įdiegsime ir kituose savivaldybės valdomuose pastatuose“, - informavo V. Rancevas.
Rekomenduojami video
Lietuvos Raudonojo Kryžiaus (LRK) Rokiškio skyrius jau, maždaug, pusmetį veiklą vykdo be vietinio vadovo: savanorius buria ir veiklos tęstinumą rajone užtikrina savanorių koordinatorius. Kai 2024 metų sausį organizacijos skyrius liko be vadovo, naujasis buvo išrinktas vos per porą mėne
2026-05-13
Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) Rokiškio skyrius ilgus metus veikė už Rokiškio ribų – Kamajų g. 5, Palūšnių kaime. Tačiau Lietuvos rajonams traukiantis, 2021-aisiais atstovybė buvo perkelta arčiau žmonių – į miestą, ir įsikūrė Alvydo Matulkos g. 7
2026-05-13
Tyzenhauzų alėja – viena reprezentatyviausių Rokiškio miesto vietų, kuria grožisi ir būtinai praeina į miestą atvykę turistai. Tačiau šį nuostabų pėsčiųjų taką myli ir miesto gyventojai, neretai ne kartą per dieną einantys juo pasivaikščioti. Deja, visuomeninė organizacija
2026-05-12
Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešoji biblioteka 10-ąjį kartą reikšmingu „Ad astra“ įvertinimu apdovanos geriausius Panevėžio regiono bibliotekininkus. Iš gausaus trijose skirtingose kategorijose nominuotų pretendentų būrio vertinimo komisija i&s
2026-05-11
Ugniagesiai-gelbėtojai pirmadienį minėjo profesinę šventę – Šv. Florijono dieną, tačiau dalis šalies savivaldybių priešgaisrinių tarnybų (SPT) komandų šią dieną sutiko nerimaudami dėl ateities ir savo darbo vietų. Vidaus reikalų ministerijoje aktyviai dėlioja
2026-05-08