Energetinio efektyvumo didinimo sprendimo grąža rajono įstaigose (0)
Publikuota: 2021-05-19
Kategorija:
Aktualijos
2019 m. lapkričio mėn. Rokiškio rajono savivaldybei priklausančiose įstaigose įdiegta išmanioji šilumos valdymo ir monitoringo sistema, siekiant viešųjų pastatų energetinio efektyvumo. Rokiškio rajono savivaldybės administracijos vadovai susitiko su šią sistemą įrengusiais UAB „Informatikos ir ryšių technologijų centro“ atstovais, kurie pristatė projekto rezultatus.
Išmanioji šilumos vartojimo valdymo ir monitoringo sistema buvo įdiegta Rokiškio Juozo Tumo – Vaižganto gimnazijoje, Rokiškio pagrindinėje mokykloje, Rokiškio r. Obelių gimnazijoje. Naudojantis specialia įvertinimo metodika, buvo apskaičiuotas sutaupytos šilumos kiekis, palyginus laikotarpius iki išmaniosios sistemos įdiegimo bei po jo įdiegimo ir valdymo. Papildomai buvo įvertintas lauko oro temperatūros skirtumas. Minėto metodo privalumas – vertinant pastato energetinį efektyvumą, eliminuojamas skirtingų šilumos sezonų aplinkos temperatūros skirtumas.
Remiantis atliktais skaičiavimais, vidutinis šilumos energijos sutaupymas per 1 šildymo sezoną – 15 proc. Pasak Rokiškio rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo Valerijaus Rancevo, diegiant tokias sistemas ir jas atsakingai valdant, sutaupymo rezultatas yra akivaizdus.
„Efektyvus energijos vartojimas tampa vienu svarbiausių prioritetų ne tik Europos sąjungoje, Lietuvoje, bet ir Rokiškyje. Siekiant įgyvendinti šį tikslą ėmėmės priemonių didinti viešųjų pastatų energetinį efektyvumą. Svarbu, kad būtų taupomos ne tik lėšos, skirtos šildymui, bet ir kad žmonės dirbantys tuose pastatuose įsikūrusiose įstaigose, jaustųsi jaukiai ir komfortiškai. Rezultatas – akivaizdus, todėl tikimės, kad tokias sistemas įdiegsime ir kituose savivaldybės valdomuose pastatuose“, - informavo V. Rancevas.
Rekomenduojami video
Rokiškio rajono savivaldybės mero potvarkiu nuo gegužės 4 d. baigiamas 2025-2026 metų šildymo sezonas.
Šildymo sezonas gegužės 4 d. baigiamas biudžetinėse ir viešosiose įstaigose, kurių savininkė ar dalininkė yra Rokiškio rajono savivaldybė, taip pat - sav
2026-04-30
Klaipėdos valstybiniame muzikiniame teatre įvyko 22-oji iškilminga Lietuvos medicinos darbuotojų apdovanojimo šventė. Tarp geriausių šalies specialistų skambėjo ir Rokiškio vardas: nusipelniusia Lietuvos gydytoja išrinkta VšĮ Rokiškio pirminės asmens
2026-04-29
Panemunėlio kaimo gyventojai džiūgauja: pagaliau buvo sutvarkytas – likviduotas – daugybę metų apleistas ir gyvenvietės vaizdą gadinęs kluonas. Šalia miestelio parduotuvės atsivėrė erdvė, o miestelio bendruomenei atsivėrė galimybės įvairioms idėjoms įgyvendinti.
Nykstantis pastat
2026-04-28
Nespėjusieji kreiptis kompensacijos už praėjusį šildymo sezoną, tai gali dar padaryti iki balandžio 30 d. ir gauti kompensaciją nuo šildymo sezono pradžios. Tai nesunkiai galima padaryti pildant prašymą elektroniniu būdu arba kreipiantis į savivaldybę. Gyventojams dėl būst
2026-04-28
Meteorologams šiandien (sekmadienį) prognozuojant stiprius vėjo gūsius, elektros skirstymo operatorius ESO įspėja gyventojus apie galimus medžių užvirtimus ant elektros laidų.
Ekstremalios oro sąlygos labiausia tikėtinos Klaipėdos, Panevėžio, Utenos ir Alytaus regione. Galimi elektros
2026-04-26