Energetinio efektyvumo didinimo sprendimo grąža rajono įstaigose (0)
Publikuota: 2021-05-19
Kategorija:
Aktualijos
2019 m. lapkričio mėn. Rokiškio rajono savivaldybei priklausančiose įstaigose įdiegta išmanioji šilumos valdymo ir monitoringo sistema, siekiant viešųjų pastatų energetinio efektyvumo. Rokiškio rajono savivaldybės administracijos vadovai susitiko su šią sistemą įrengusiais UAB „Informatikos ir ryšių technologijų centro“ atstovais, kurie pristatė projekto rezultatus.
Išmanioji šilumos vartojimo valdymo ir monitoringo sistema buvo įdiegta Rokiškio Juozo Tumo – Vaižganto gimnazijoje, Rokiškio pagrindinėje mokykloje, Rokiškio r. Obelių gimnazijoje. Naudojantis specialia įvertinimo metodika, buvo apskaičiuotas sutaupytos šilumos kiekis, palyginus laikotarpius iki išmaniosios sistemos įdiegimo bei po jo įdiegimo ir valdymo. Papildomai buvo įvertintas lauko oro temperatūros skirtumas. Minėto metodo privalumas – vertinant pastato energetinį efektyvumą, eliminuojamas skirtingų šilumos sezonų aplinkos temperatūros skirtumas.
Remiantis atliktais skaičiavimais, vidutinis šilumos energijos sutaupymas per 1 šildymo sezoną – 15 proc. Pasak Rokiškio rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo Valerijaus Rancevo, diegiant tokias sistemas ir jas atsakingai valdant, sutaupymo rezultatas yra akivaizdus.
„Efektyvus energijos vartojimas tampa vienu svarbiausių prioritetų ne tik Europos sąjungoje, Lietuvoje, bet ir Rokiškyje. Siekiant įgyvendinti šį tikslą ėmėmės priemonių didinti viešųjų pastatų energetinį efektyvumą. Svarbu, kad būtų taupomos ne tik lėšos, skirtos šildymui, bet ir kad žmonės dirbantys tuose pastatuose įsikūrusiose įstaigose, jaustųsi jaukiai ir komfortiškai. Rezultatas – akivaizdus, todėl tikimės, kad tokias sistemas įdiegsime ir kituose savivaldybės valdomuose pastatuose“, - informavo V. Rancevas.
Rekomenduojami video
Naujieji metai visur – tiek verslo įmonėse, tiek biudžetinėse įstaigose, prasideda praėjusiųjų apžvalga bei analize ir prioritetinių darbų ateinantiems metams sudarymo. Pastaruosius kelerius metus kovo mėnesį (kažkada ataskaitos pristatytos ir balandį ar sausį) praėjusių metų „viš
2026-02-04
Antradienio popietę dalyje mieste esančių viešojo transporto sustojimo vietų ėmė „tirpti“ čia stūksantys sniego kalnai. Be abejo, tirpo jie ne dėl šviečiančios saulės – tuo rūpinosi AB „Kelių priežiūra“ brigada, vežusi sniegą iš miesto.
Ruo&
2026-02-04
Gruodžio mėnesį Lietuvos pramonininkų konfederacijos „Lietuvos Metų gaminio 2025“ pirmuoju aukso medaliu už klasikinio skonio saldainius „Rokiškio karvutė“ apdovanotos Rokiškio verslininkės Simona Šulienė ir Aušra Kriovė šiomis dienomis vėl
2026-02-03
Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Rokiškio rajono policijos komisariato viršininkas Rimantas Čepulis, pristatydamas 2025-ųjų veiklos ataskaitą, ją papildė papasakodamas keletą smagesnių kasdienybės detalių.
Sunkaus ir itin dinamiško darbo rutina parei
2026-02-03
Rajono policijos komisariato ataskaita: sunkią universaliausios profesijos atstovų kasdienybę „papuošia“ perliukai (foto)
(0)
Rokiškio policijos komisariato bendruomenė – pirmoji rajone suskubo apžvelgti praėjusius metus: pirmadienio popietę kolegoms, svečiams ir bendruomenei buvo pristatyta 2025-ųjų statistika. Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Rokiškio rajono policijos komisariato
2026-02-03