Energetinio efektyvumo didinimo sprendimo grąža rajono įstaigose (0)
Publikuota: 2021-05-19
Kategorija:
Aktualijos
2019 m. lapkričio mėn. Rokiškio rajono savivaldybei priklausančiose įstaigose įdiegta išmanioji šilumos valdymo ir monitoringo sistema, siekiant viešųjų pastatų energetinio efektyvumo. Rokiškio rajono savivaldybės administracijos vadovai susitiko su šią sistemą įrengusiais UAB „Informatikos ir ryšių technologijų centro“ atstovais, kurie pristatė projekto rezultatus.
Išmanioji šilumos vartojimo valdymo ir monitoringo sistema buvo įdiegta Rokiškio Juozo Tumo – Vaižganto gimnazijoje, Rokiškio pagrindinėje mokykloje, Rokiškio r. Obelių gimnazijoje. Naudojantis specialia įvertinimo metodika, buvo apskaičiuotas sutaupytos šilumos kiekis, palyginus laikotarpius iki išmaniosios sistemos įdiegimo bei po jo įdiegimo ir valdymo. Papildomai buvo įvertintas lauko oro temperatūros skirtumas. Minėto metodo privalumas – vertinant pastato energetinį efektyvumą, eliminuojamas skirtingų šilumos sezonų aplinkos temperatūros skirtumas.
Remiantis atliktais skaičiavimais, vidutinis šilumos energijos sutaupymas per 1 šildymo sezoną – 15 proc. Pasak Rokiškio rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo Valerijaus Rancevo, diegiant tokias sistemas ir jas atsakingai valdant, sutaupymo rezultatas yra akivaizdus.
„Efektyvus energijos vartojimas tampa vienu svarbiausių prioritetų ne tik Europos sąjungoje, Lietuvoje, bet ir Rokiškyje. Siekiant įgyvendinti šį tikslą ėmėmės priemonių didinti viešųjų pastatų energetinį efektyvumą. Svarbu, kad būtų taupomos ne tik lėšos, skirtos šildymui, bet ir kad žmonės dirbantys tuose pastatuose įsikūrusiose įstaigose, jaustųsi jaukiai ir komfortiškai. Rezultatas – akivaizdus, todėl tikimės, kad tokias sistemas įdiegsime ir kituose savivaldybės valdomuose pastatuose“, - informavo V. Rancevas.
Rekomenduojami video
Prasidedant vasaros sezonui, Rokiškio rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras dalijasi džiugiomis naujienomis visiems vandens pramogų mėgėjams. Atlikti išsamūs tyrimai patvirtino: rajono maudyklų vanduo yra visiškai tinkamas maudytis.
Siekiant užtikrinti saugią be
2026-06-01
Prokurorai įvertino „čekiukininkus“: beveik 13 tūkst. eurų Rokiškio politikui kompensuota nepagrįstai
(0)
Panevėžio apygardos prokuratūros prokuroras šiomis dienomis su ieškiniu dėl nepagrįsto praturtėjimo kreipėsi į Panevėžio apylinkės teismo Rokiškio rūmus, prašydamas iš Rokiškio rajono savivaldybės tarybos nario Stanislovo Dambrausko išieškoti d
2026-06-01
Medžiotojai kreipiasi į ūkininkus: prieš šienapjūtę prašo tikrinti, ar laukuose nėra besislepiančių jauniklių
(0)
Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugija (LMŽD) kreipėsi į ūkininkus su prašymu nešienauti laukų prieš tai nepatikrinus, ar juose nesislepia laukinių gyvūnų jaunikliai. Medžiotojų teigimu, šienapjūtė kasmet pareikalauja tūkstančių jauniklių gyvybių.
„Pirmosios &
2026-06-01
Rokiškio rajono meras Ramūnas Godeliauskas birželio 2 d. (antradienį) 17 val. savivaldybės I a. salėje rengia susitikimą su daugiabučių namų bendrijų pirmininkais ar atstovais, daugiabučius namus administruojančių įmonių specialistais.
Susitikime bus aptarti klausimai dėl priedangų įsi
2026-05-29
Žinių apie saugumą per daug nebus: pagrindinius principus Rokiškio gyventojams priminė praktiniame renginyje (foto)
(0)
Pildyti turimų žinių bagažą visada naudinga, o ypač pravartu stebėti aktualią informaciją, susijusią su saugumo ekstremaliomis situacijomis tema. Po praėjusios savaitės neramumų Lietuvos padangėje, rokiškėnai pirmadienį buvo kviečiami pasitikrinti turimas žinias, o gal ir sužinoti kažką
2026-05-27