Rokiškėno kiemą papuošė originali pavėsinė (16)

Publikuota: 2020-09-18 Kategorija: Žmonės
Rokiškėno kiemą papuošė originali pavėsinė
E.Pavilonienės nuotr. / G.Antonovo statyta pavėsinė

 

Idėją padiktavo kieme stovintis automobilis

Prieš tris vasaras nuosavo namo kieme išlietas pamatas pastarosiomis dienomis įgavo galutinį vaizdą ir tapo ištaiginga poilsio vieta – pavėsine. Pavėsinę pastatęs Grigorijus Antonovas kuklinasi ir sako, kad nieko ypatinga nepadaręs, tiesiog įgyvendino savo darbą taip, kaip iš pradžių ir buvo numatęs. Savo pomėgį kurti ir meilę automobiliui „Volkswagen Beetle“ jis įprasmino kieme pastatydamas pavėsinę, kuri primena šį mažą automobiliuką, dar kitaip vadinamą „vabalu“.

Grigorijus Antonovas sako, kad visa šeima gyvena „vabalais“. „Kai gimė dukra, žmonai padovanojau „VW Beetle“ automobilį. Pats turiu šios markės automobilį. Taip nutiko, kad visas kiemas dekoruotas „vabalais“- inkiliukas paukšteliams, lesyklėlė, drožinėti padėklai, vazonėlis gėlei, dabar ir pavėsinė. Turiu ir įvairių formų šių automobiliukų kolekciją. Iškart žinojau, jog statysiu būtent tokios formos pavėsinę. Iš pradžių galvojau, kad darbo nebus daug, tačiau užtrukau kol pastačiau. Dabar apžvelgdamas tas tris vasaras, kai vyko statybos galiu sakyti, jog esu patenkintas savo darbu ir gautu rezultatu“- sako G.Antonovas.

 

Pirmas darbelis iš medžio – dešimties

Nei šeimoje nei giminėje, kad kas dirbtų su medžiu nepamenantis Grigorijus Antonovas sako, kad pirmą darbelį iš medžio pagamino būdamas dešimties. Tuomet jis išdrožė briedžio galvą. Ją yra išsaugojęs iki šiol. Vėliau buvo ir kitų drožinių. O dabar drožinėjimo įgūdžius panaudoja gamindamas lėkštutes – padėklus užkandžiams ir kitiems dirbiniams. Šie įgūdžiai pravertė ir statant pavėsinę, nes ir ten panaudota daug medinių detalių. Pasak Grigorijaus Antonovo, jis esantis visiškai savamokslis ir mokantis tiek, kiek eilinis vyras.

 

Idėja ir darbas išpildyti iki smulkmenų

Socialiniame tinkle pasidalinęs proceso ir galutinio rezultato nuotraukomis Grigorijus Antonovas sulaukė draugų pripažinimo. Statinys iš tiesų vertas dėmesio. Kiekviena detalė apgalvota ir kūrybiškai išpildyta. Židinys lyg automobilio variklis, sklendė – pavarų svirtis. Prieš įėjimą į pavėsinę puikuojasi akmenimis grįstas kilimėlis – VW ženklas. Pavėsinėje yra ir kiti automobiliui būdingi atributai – priekinės ir galinės apšvietimo lempos, ant priekinių langų apsauga nuo saulės, galinio vaizdo veidrodėlis. „Negavau tokio diametro apvalių cilindrų ratams. Teko ir juos pasigaminti pačiam“- sako pavėsinės kūrėjas. Ratus simbolizuoja sukrautos malkos židiniui. Tiesa, jos čia atlieka labiau dekoratyvią funkciją.

Pavėsinė apželdinta žole, todėl ir ateityje prireiks darbščių G.Antonovo rankų paaugusiai žolytei prižiūrėti.

 

 

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video